В Україні триватиме кіноклубний фестиваль «Українське дитяче кіно», який надаватиме безкоштовний легальний доступ.
Фестиваль проводиться задля популяризації національних фільмів серед дітей та підлітків.
Діти зможуть насолодитись переглядом вітчизняних кінокартин та подискутувати на важливі теми, які обігруються у сюжетах.
Зареєструватись для показів можна на сайті «Кіноклуб. Всеукраїнська мережа». Доступ до фільмів надається у межах кіноклубів, дискусійних клубів, позакласних занять та шкільних уроків. Усі картини представлені в українському озвучуванні.
Фестиваль проводиться задля популяризації національних фільмів серед дітей та підлітків, його орієнтовано на широку глядацьку аудиторію — зокрема у невеликих містах та селах, в яких немає можливості влаштовувати кінотеатральні покази, — зазначили організатори.
Доступ можна отримати на показ таких фільмів та анімації:
«Микита Кожум’яка» — анімаційний фентезі-фільм, знятий Мануком Депояном за мотивами однойменної казки Антона Сіяніки. Стрічка, яка зібрала на батьківщині понад 11 мільйонів гривень, також вийшла в прокат у Польщі й Туреччині, розповідає про хлопчика Микиту, який повинен врятувати світ людей і світ магії від відьми.
«Трубач» — сімейний комедійний мюзикл Анатолія Матешка. За словами авторів, це «абсолютно київська історія про суперництво двох дитячих оркестрів. Все, як у дорослих — кохання, інтриги, заздрість і, звичайно, добро, яке перемагає зло».
«Іван Сила» — пригодницький біографічний фільм, знятий за книгою Олександра Гавроша «Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу». Фільм оповідає незвичайну історію життя Івана Фірцака, який став артистом чехословацького цирку і побував у 64 країнах світу, дивуючи всіх своїми перемогами та дужістю.
«Моя країна — Україна» — анімаційний народний казково-пізнавальний серіал, виконаний переважно в техніці пластилінової анімації. Маленькі сюжети з любов’ю та повагою розповідають про розмаїття батьківщини; кожна історія — це казка, легенда або байка з конкретного місця в Україні, будь-то велике місто або маленьке село, поле або море.
До програми також увійшла добірка найкращої української анімації від студії «УкрАнімаФільм» — від класики, на якій виросло не одне покоління дітей («Капітошка», «Як Петрик П’яточкін слоників рахував»), до нових робіт українських режисерів, які представляють країну на міжнародних кінофорумах.
Проєкт втілений за підтримки Державного агентства України з питань кіно та фестивалю кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест», пише «НУШ».
Джерело: ІА «Вчасно» — https://vchasnoua.com/donbass/63107-shkoly-na-donbasi-mozhut-bezkoshtovno-otrymaty-kinofilmy