Коли авдіївці будуть святкувати Пасху цьогоріч та скільки будуть відпочивати?

Дата святкування православного свята Великодня у 2021 році - 2 травня, неділя. На два тижні пізніше, ніж в попередньому році. Католики святкуватимуть Христове Воскресіння місяцем раніше - 4 квітня.

Оскільки 2 травня випадає на вихідний день, то українці отримають додатковий вихідний в понеділок, 3 числа. Всього в травні ми будемо відпочивати з 1 по 3 число і з 8 по 10 (якщо відпроситися з роботи ще на кілька днів можна влаштувати собі повноцінний відпочинок).

Традиційно перед Великоднем християни будуть дотримуватися 40-денного Великого посту - з 15 березня по 1 травня 2021 року. Така підготовка до свята гамує плоть за рахунок обмежень в їжі і задоволеннях, а також молитов і покаянні.

-Ми дотримуємося Великого посту, і Різдвяного, і Великоднєго, вже протягом 15 років всією родиною. Починаємо готуватися заздалегідь. Закупаємо продукти, складаємо приблизне меню, - поділилася з нами мешканка Авдіївки Альона Прохоренко. – Відмовляємося від продуктів тваринного походження, від солодощів, звісно, від вживання алкоголю також. Я вважаю, це не тільки очищує думки напередодні великого християнського свята, але й просто допомагає зробити, так би мовити, детокс всього організму. Можливо, саме це є причиною того, що деякі мої знайомі, навіть ті, які не дуже релігійні і ніколи посту не дотримувались, останнім часом беруть з мене приклад і обмежують себе на 40 діб перед Великоднем. Але до посту ще місяць, і наразі ми з нетерпінням чекаємо на Масляну. Сподіваємося, цього року гуляння на площі біля палацу культури відбудуться, хоч і з дотриманням карантинних обмежень. І до посту ми зможемо увійти з гарним настроєм та натхненням.

Великдень - найдавніше біблійне свято, встановлене на згадку про воскресіння Ісуса Христа. Цей день символізує порятунок людства від гріха і перемогу над смертю. Дата Світлого Воскресіння переходить і змінюється щороку. Найпростіше визначити дату Пасхи за спеціальним календарем - пасхалії.

Як правило, православна церква використовує александрійську пасхалію. Однак є й інші орієнтири - свято незмінно відзначають після іудейської Пасхи і першого повного місяця після весняного рівнодення (20 березня).