3 червня на честь 150-річчя з Дня нарождення українського письменника, майстра експресіоністичної новели, громадського діяча Василя Стефаника в Народному музеї історії міста Авдіївка відбувся перегляд документального фільму «Василь Стефаник. Невигадані історії».
Зі стрічки можна більше дізнатися про цього видатного українця, ознайомитись з його творчим шляхом і безпосередньо з творами.
Більшість творів Василь Стефаник написав з 1897-го до 1901 року. Це був його дуже активний період творчості, коли він став відомим письменником. У 1908 році письменника обрали послом до Австрійського парламенту, де він працював десять років. Протягом усього цього часу роботи в парламенті Василь Стефаник нічого не писав, але вирішував дуже багато питань для людей, про що свідчать десятки листівок від селян до депутата, які зберігаються в родинному архіві Стефаників.
Василь Стефаник не належав до числа заборонених письменників у радянський час. Його твори вивчали у школі та університеті. Вивчають і понині. Для школярів вони інколи бувають емоційно заскладні, зазначають фахівці. Ще за життя новели переклали двадцятьма мовами. Зокрема, німецький переклад зробив Іван Франко.