На початку жовтня у Краматорську в Донецькій торгово-промисловій палаті проходив дводенний конгрес “Рух до гендерної рівності в контексті міжнародних зобов’язань України”, присвячений 30-й річниці незалежності України. Участь у заході взяли представниці понад 40 громад Донецької та Луганської областей, міжнародних організацій, органів державної та місцевої влади, громадських організацій, бізнесу, у тому числі і представниці Авдіївської міської ВЦА на чолі із заступницею керівника Юлією Котовою. Загалом близько півтори сотні учасників.
Про це повідомляє на своєму офіційному сайті ВЦА міста.
На Конгресі жінки обговорювали актуальні питання політичної, економічної, громадської участі жінок у житті та розвитку регіону, а також навколо принципу гендерної рівності як запоруки розвитку демократії в Україні. Учасниці з’їзду також готували рекомендації щодо посилення залученості жінок та їх ролі у процесах прийняття рішень на рівні громади та регіону, а також обмінювалися кращими практиками впровадження положень Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир, безпека" на місцевому та регіональному рівнях у Донецькій області.
Співорганізаторами Конгресу жінок стали Проєкт USAID “Економічна підтримка Східної України”, ООН Жінки, Фонд ООН у галузі народонаселення, громадська організація “СМАРТА”, Національний демократичний інститут та Донецька обласна державна адміністрація.
Заступниця голови Донецької ОДА Юлія Костюніна, яка взяла участь у форумі, у своїй промові зазначила, що на Донеччині є багато жінок, які є справжніми агентами змін у регіоні. Вона підкреслила, що цей захід на Сході країни проводиться вперше так масштабно, і висловила сподівання, що учасники події отримають нові ідеї, які втілюватимуть на місцях.
Експерти і експертки форуму ділились результатами досліджень, згідно з якими більше половини респондентів підтримують збільшення кількості жінок у політиці. Аналітики констатували, що жінки мають нерівний доступ до ресурсів у порівнянні із протилежною статтю (наприклад, за одну і ту саму роботу однаково виконану жінки отримують зарплату меншу, ніж чоловіки часом на понад 30 %). Також було акцентовано, що гендерна рівність на ринку праці – передумова розвитку суспільства, тож гендерний підхід має бути врахований і в органах місцевого самоврядування.
За результатами форуму учасниці та учасники Конгресу створили резолюцію з пропозиціями, як покращити гендерну рівність на обласному та державному рівнях.