Під час пандемії коронавірусу багато людей почали додатково приймати вітамін С для профілактики захворювання та підтримки імунітету. Зазвичай таке рішення приймається однобічно без поради лікаря. Але якщо займатися самолікуванням та вживати вітамін С у великих дозах - це може збільшити ризик утворення каменів у нирках в два рази. Цей вітамін може також провокувати більшість патологій з внутрішніми органами, тому потрібно бути з ним обережним.
Про це повідомляє видання Express, посилаючись на дані Гарвардської медичної школи.
Так, надмірне споживання вітаміну С викликає токсичні реакції, що відображається на стані нирок, впевнені вчені. У них почнуть утворюватися камені, від яких не вийде позбутися без ліків і оперативного втручання.
Камені можуть розвиватися в одній або обох нирках відразу і найчастіше вражають людей у віці від 30 до 60 років. У зоні ризику знаходяться люди з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту.
Дослідження, проведені у 2013 році показали, що у чоловіків, які приймали подвійну дозу вітаміну C, подвоювався ризик утворення каменів у нирках.
Прописувати собі вітаміни й вживати їх бездумно ні в якому разі не можна. Якщо ви підозрюєте у себе дефіцит - краще здати всі необхідні аналізи та отримати призначення лікаря.
Щоб звести до мінімуму ризик утворення каменів у нирках, Національний інститут здоров'я рекомендує дорослим обмежити споживання вітаміну С до 2000 мг на день.
"Дослідження показали, що сорбція вітаміну С знижується до менш ніж 50 відсотків при прийомі доз більше 1000 мг", - кажуть вчені.
Проте харчові дієтичні джерела вітаміну С, такі як червоний перець, папайя та цитрусові, вважаються безпечними.