Ламінатори можна зустріти на даний момент не тільки в друкарнях, а й у звичайних офісах. Він може знадобитися навіть вдома, адже він дозволить захистити важливі документи, дорогі серцю фотографії плівкою від потрапляння бруду, вологи, вона не зіпсує документ.
Переваги використання ламінаторів
Однак вибрати певну модель для себе досить складно. Перш ніж перейти до вибору ламінатора, необхідно вивчити його технічні характеристики і вибрати його, звертаючи увагу на певні технічні норми. За типом вони діляться на пакетні і рулонні. Найчастіше у продажу представлені пакетні ламінатори, це пристрій, який можна використовувати в домашніх умовах. Усередині такого ламінатора знаходяться два шари плівки, поміщається документ, відбувається ламінування.
Рулонні ламінатори найчастіше використовують тільки великих поліграфіях і друкарнях. Вони працюють швидко, але ними складно керувати, до того ж така модель досить велика за розміром і дорога. Однак якщо потрібно зробити великий обсяг робіт, то витратний матеріал буде коштувати дешевше.
Особливості вибору ламінаторів
Якщо розглядати формат, то в більшості випадків пакетні ламінатори розраховані на формат А3, А4, А6. Рулонний моделі обслуговують різні формати. Вибір залежить від того, які документи ви плануєте ламінувати.
Якщо розглядати кількість нагрівальних валів, то чим їх більше, тим якісніше буде результат. Зазвичай їх всього два, але вони дозволяють добитися ідеально рівній поверхні, коштують вони дорожче. Якщо ви будете працювати просто в домашніх умовах, то не варто вибирати таку складну модель.
Також вибір залежить від товщини плівки, від області застосування, тобто якщо це паперові документи, то товщина плівки буде 50-150. Велика увага приділяється часу нагрівання до робочої температури. Ламинатор гріється досить довго 5 хвилин, якщо ж це дорогі професійні машини, то вони зможуть нагрітися навіть за хвилину. Швидкість обробки становлять різні цифри, це може бути 30-40 см в хвилину, а рулонні ламінатори здатні створити 150-160см \ м.
Важлива функція - це реверс, він дозволяє очистити і ремонтувати ламинатор, якщо плівка намотається на вали. Якщо ж такої функції не буде, то доведеться повністю розбирати пристрій. Також є варіант холодного ламінування, коли використовується плівка з особливою клейовий основою, ламінація відбувається під тиском. Джерело: www.azo.od.ua