Сімейне життя далеко не завжди буває щасливим і безхмарним. Часом розбіжності між колись близькими і коханими людьми стають настільки серйозними, що продовжувати відносини не представляється можливим. Якщо ви опинилися в подібній ситуації, напевно встигли переконатися, що шлюборозлучний процес - досить складна юридична процедура, не позбавлена бюрократичної тяганини. У статті розглянемо основні труднощі і нюанси, з якими доведеться зіткнутися подружжю, які вирішили розірвати скріплюють їх узи, а також дізнаємось, як розлучитись через суд.
Причина розлучення: що писати в заяві
Яким би проблемним і специфічним не опинилося подружнє життя, важливо знаходити в собі сили йти на поступки і компроміси, приймати раціональні та зважені рішення. На жаль, лише деякі здатні на подібне, в зв'язку з чим при розірванні шлюбу і виникає маса різноманітних складнощів. Наприклад, чоловік може не давати згоду на припинення шлюбного договору, постійно придумувати відмовки, щоб не приходити в ЗАГС і багато іншого. Для врегулювання описаних випадків і були розроблені спеціальні законодавчі інструменти, покликані запобігати виникненню спірних питань зі шлюборозлучних процесів.
Людину, що вирішила розірвати узи шлюбу, називають ініціатором розлучення. І при наявності згоди другої сторони на проведення даної юридичної процедури вона виявляється в більш виграшному положенні, оскільки проблем із зазначенням причин розірвання шлюбу не виникає. Як правило, в позовній заяві прописують стандартні підстави:
- відсутність загальних інтересів;
- непримиренні протиріччя;
- несумісність поглядів на подальше життя;
- конфлікт темпераментів або характерів;
- втрата почуттів.
Коли і чоловік, і дружина згодні на розлучення, не мають будь-яких взаємних претензій, суд не стане вдаватися в тонкощі і подробиці спільного життя, вимагаючи оголошення реальної причини розриву відносин. Більш того, можливо, в подальшому громадянам доведеться вирішувати питання про виховання дітей або розділі нажитого майна, а тому розглядів в правовому порядку краще уникнути. Адже, як відомо, усі особисті нюанси раціональніше промовляти і обговорювати індивідуально.
Але далеко не завжди сторонам вдається домовитися. Як бути, якщо один з подружжя не дає згоди на розірвання шлюбу? Спеціально для таких випадків і була розроблена стаття Цивільно-правового кодексу. Відповідно до її положень, для оформлення розлучення потрібно детально викласти обставини, у зв'язку з якими продовження спільного життя неможливо.