Мініатюрні керамічні вініри здатні змінити вашу зовнішність. Мікропротези допомагають скоригувати форму зубів, їх колір, приховати будь-які недосконалості. При цьому посмішка виглядає природно, тому що вініри абсолютно не відрізняються від реальних зубів. Мініатюрні накладки – справжній порятунок у випадках, коли неможливе відбілювання. Відновлення зубів займе мінімум часу, але вініри прослужать вам багато років.
Якими бувають вініри
Розрізняються вініри за матеріалами, з яких вони виготовлені. Їх можна зробити з:
- композитних (пломбувальних) матеріалів;
- кераміки.
Варіанти вінірів за технологією встановлення
- Компоніри. Є естетичною пломбою. Такий вінір виготовляється покроково безпосередньо на самому зубі. Матеріали вибираються преміальної якості під колір емалі. Згодом, звичайно, композит змінює відтінок і дає невелике усадження. З іншого боку, компоніри недорогі та виготовляються у найкоротші терміни.
- Класичні вініри. Оптимальний варіант, який підходить усім, це класичні керамічні вініри. Їхня товщина становить приблизно 0,5–1,3 мм. Керамічні вініри служать набагато довше за композитні за рахунок міцності матеріалу. Така конструкція створюється у лабораторії.
- Вініри закривають передню частину зуба та його ріжучий край. Але зовсім необов'язково, щоб ховалася вся зовнішня сторона. Накладки можуть бути виготовлені тільки на частину зуба. Все залежить від майстерності команди спеціалістів та вибраних матеріалів. Це допомагає зберегти максимальний обсяг здорових тканин зуба.
Показання до встановлення вінірів
- Підвищені вимоги до естетики посмішки.
- Флюороз.
- Потемніння зубів з різних причин.
- Занадто маленькі зуби.
- Щілини між зубами або невелике зміщення зуба.
Як роблять вініри?
Рефракторний спосіб. Мікропротези виготовляються вручну: кераміка наноситься шарами на спеціальну модель. Після цього виріб обпалюється та стає міцним.
Пресування. Рідка кераміка заливається у спеціальну форму під високим тиском. Ця методика допомагає повністю виключити будь-які дефекти готового виробу. Матеріал розподіляється рівномірно, без порожнеч, тому готовий вінір дуже міцний.
CAD/CAM. І тут вінир виточується з керамічного блоку. Комп'ютерна програма створює віртуальну 3D модель майбутнього виробу. І по ній фрезер обробляє блок із ювелірною точністю. Це набагато швидше і точніше, тому що все робить комп'ютер. Технік вручну надає вініру більшої природності за допомогою пензлів та облицювальної кераміки.