Одна з перших та найголовніших навичок, яким навчають малюка – це вміння їсти самостійно. Шлях цей непростий, займе якийсь час і вимагатиме терпіння. У цій статті ми розповімо, на що потрібно звернути увагу і як постаратися зробити все правильно.

Коли починати вчити дитину?

Вік, коли починають навчати дитину самостійного приймання їжі – після пів року. Існує дві основні ознаки того, що малюк готовий навчатися:

1. Він бере їжу з тарілки ручками та тягне її до ротика.

2. Він активно цікавиться процесом їжі, повторює за дорослими, намагається взяти ложку в ручки.

Важливо батькам не реагувати негативно на прояви такої поведінки, щоби сформувати виключно позитивне ставлення до процесу їжі.

Також дитина повинна вже отримувати різноманітний прикорм як мінімум 3-4 тижні та вміти спокійно сидіти деякий час без постійної підтримки дорослого.

Перший посуд

Необхідно вибрати для малюка якісний та безпечний посуд. Продукція відомих виробників зазвичай має усі необхідні сертифікати. Тарілки можуть бути виготовлені із пластику, скла, кераміки. Нещодавно на ринку з'явився посуд з бамбука і вже добре зарекомендував себе. Тарілки з гумовим денцем не ковзають, що дуже зручно.

Перша ложка має бути невеликою, легкою, виготовленою із пластику або силікону. Форма її округла. Існують спеціальні вигнуті ложки, які полегшують влучення в ротик.

Меблі для малюка

На сьогодні у продажу є величезний вибір дитячих столиків і стільчиків. Вони можуть бути виготовлені із дерева, пластику, металу. За конструкцією вони також дуже різні. Високі стільці для годування стійкі та безпечні, підлаштовуються під висоту дорослого столу. Багатофункціональні стільчики 3 в 1 поєднують у собі шезлонг, крісло-гойдалку та стільчик. А стільчики-трансформери легко перетворюються на окремий дитячий низький стілець та столик. Це чудовий варіант на перспективу - піврічне маля в ньому вчиться їсти, а потім грає, займається творчістю до самої школи.

Сідайте обідати всією сім'єю, усі за столом, а малюк поряд у своєму стільчику. Дайте йому невелику порцію їжі в тарілці та ложку до рук. Починати краще з улюбленої їжі та садити малюка за стіл голодним. Допомагайте дитині, але не перестарайтеся. Це має бути лише ненав'язлива підтримка. Обов'язково хваліть за успіхи та в жодному разі не лайте за невдачі. Для дитини це важливо. У середньому діти опановують ложку до півтора року.