Однією із проблем сучасної шкільної освіти є підручник – ключовий елемент освітнього процесу.
Освіта є способом суспільства долучити дітей до знань, культури, дати навички та вміння, необхідні як суспільству, і самим людям.
У будь-якому досить великому людському співтоваристві (нація, країна, держава) зміна поколінь відбувається безперервно, освіта не зазнає розривів та різких змін.
Підручник – книга, що містить систематичне викладання знань у певній галузі та використовувана як у системі освіти, на різних її рівнях, так для самостійного навчання (Вікіпедія). Широкий вибір шкільних підручників пропонує представництво ранок!
Навчальну літературу випускають як державні, і приватні видавництва. Випуск контролюють державні служби. Кожен підручник складається з урахуванням вікових особливостей їхньої потенційної читацької аудиторії.
Успішність учнів, що навчаються за підручником, залежить від простоти, зрозумілості, правильності написання тексту підручника при його складанні.
Хоч як це парадоксально, але традиційний підручник написаний головним чином для вчителя. Той факт, що підручники лежать на партах у всіх учнів і вдома вони повинні готуватися до занять, справи не змінює.
Навчальні посібники та шкільні документи для класного керівника шукайте на сайті ranok.com.ua!
Сучасний підручник адресований вчителю, і навіть передбачається, що він зможе розгорнути нормативне зміст підручника, викладений у стилі довідника, енциклопедії, хрестоматії, задачника в яскравий, цікавий і доступний розумінню учнів зміст урока.
Навчає вчитель, а підручник є засобом методичної підтримки процесу викладання.
Учні регулярно звертаються до підручника за вказівками вчителя як засобу інформаційної підтримки процесу навчання.
Однак, функції підручників як стратегічна і тактична модель свідчать про призначення підручника і для вчителя, і для учнів.
Купити літературу з історії за доступною ціною ви можете вже зараз в інтернет-магазині Видавництва Ранок!
Таким чином, щоб підручник виконував свої функції, зокрема функцію навчання, він повинен містити матеріал для закріплення уроку.
Система викладу навчального матеріалу має визначатися не лише логічною структурою науки чи вузівських курсів, а й закономірностями розвитку пізнавальної діяльності школярів. Текст має сприяти формуванню у школярів логічного, науково-доказового мислення.