Розшифровка, характеристики та застосування ВВГ
Мабуть, найпопулярнішим кабелем на ринку провідникової продукції був і залишається кабель ВВГ. Даний провiд широко застосовують як у будівництві та промисловості, так і в приватному секторі. І недарма: вiн має безліч типорозмірів, є зручним для різноманітних монтажних і будівельних робіт у приміщеннях будь-якого типу і, незважаючи на всі ці переваги, його вартість досить невисока, якщо порівнювати з конкурентами.
Розшифрування назви ВВГ
Мідний чи алюмінієвий?
Якщо в маркуванні стоїть перша буква «А», то провід алюмінієвий, у всіх інших випадках — мідний.
Перша «В» в абревіатурі
У нього полівінілхлоридна ізоляція (ПВХ пластикат).
Друга «В» в абревіатурі
Кабель також має захисну оболонку із полівінілхлориду.
Літера «Г» в абревіатурі
У кабелю, у маркуванні якого є ця буква, відсутня захисна броня.
Інші літерні позначення у найменуванні кабелю.
У назві також можуть бути інші позначення, що йдуть після основних:
- Зп/з(заповнений) означає заповненість простору між оболонкою та жилами;
- Ож(однодротяна жила) - вiн виконаний з однодротяної жили;
- Нг(негорючий) вказує на ступінь негорючості;
- Літера «П» наприкінці абревіатури говорить про те, що плоский.
Після позначення «нг» можуть зустрітися також символи, що розкривають додаткові властивості негорючості, такі як:
- LS(Low Smoke) зі зниженим димо- та газовиділенням;
- HF(Halogen Free) без галогенів, не виділяє корозійно-активні продукти;
- FRLS (Fire Resistance Low Smoke) вогнестійкий зі зниженим димо- та газовиділенням.
Структура жил кабелю
ВВГ має різноманітну структуру, так що ви можете зустріти ВВГ з одним, двома, трьома або більше жилами (до 5 включно). Відмінність одножильних від багатожильних полягає у гнучкості. Наприклад, одножильний кабель, що відноситься до класу гнучкості 1, менш гнучкий, ніж багатожильний з класом гнучкості 2. Причому ціна на другий буде не набагато вище.
Застосування ВВГ
Основною сферою застосування ВВГ є мережі електрики з напругою від 0,66 кВ та менше 1 кВ. Вiн рекомендується для одиночної прокладки ліній освітлення та електроживлення, а також при дотриманні умов вогнезахисту його можна використовувати для групової прокладки.
Через відсутність захисту кабелю ВВГ, його не рекомендується прокладати всередину поверхонь, що містять горючі або важкогорючі матеріали. Його також прокладають на підвісних конструкціях, але потрібно враховувати вагу, щоб не допустити вільного провисання.
Не рекомендується відкрита прокладка ВВГ по дерев'яних конструкціях, щоб уникнути механічних пошкоджень. Для додаткового захисту від пошкоджень краще використовувати захист у вигляді труб або міцної гофри.
Можливе приховане прокладання ВВГ, але при дотриманні вимог до негорючості поверхні, що підстилає. Його можна прокладати під штукатуркою, в нішах або заготовлених кабельних трасах, причому найкращим варіантом для цього роду прокладки буде ВВГнг-П, що відрізняється довговічністю та високою ремонтоздатністю.
ВВГ також широко застосовується у звичайних житлових приміщеннях як електропроводка.
ВВГ має досить непогані характеристики та невисоку ціну в порівнянні з іншими кабелями і завдяки безлічі типорозмірів є кабелем широкого застосування і використовується повсюдно. Продукцію ВВГ з різними типорозмірами за низькими цінами ви можете переглянути та замовити в каталозі нашого інтернет-магазину VSE E.