Синхронізація з телефоном по WiFi-мережі підвищує зручність експлуатації робота-пилососа та розширює його функціонал. Зокрема, через мобільний додаток користувачу відкривається доступ до складеної картки приміщення та програмування прибирання.

Встановлення док-станції

Першим кроком підготовки роботизованого помічника до виконання своїх обов'язків є встановлення зарядної станції. Для того, щоб робот коректно до неї підключився, слід дотримуватись 2 правил:

  1. Забезпечити простір для паркування: перед станцією має бути не менше 1 метра вільного простору та з боків не менше 50 см.

  2. Сховати кабель, що не використовується: якщо частина мережевого шнура залишилася не задіяною, її можна намотати на котушку в задній частині зарядного пристрою.

Після встановлення бази слід поставити на її контактні майданчики робот-пилосос та дочекатися повного заряду батареї. Орієнтуватися при цьому можна на світлову індикацію:

  • немиготливе біле світло лампи свідчить про достатній рівень заряду;
  • жовта лампа сигналізує про 50% заряд батареї;
  • червона – про критичний рівень акумулятора (до 20%).

Коли акумулятор зарядився, можна перейти безпосередньо до підключення пилососа до WiFi.

Підключення робота-пилососа Xiaomi

Перед встановленням WiFi-підключення для Xiaomi слід насамперед увімкнути робот-пилосос Dreame Bot L10S Ultra. Для цього достатньо натиснути велику кнопку на передній панелі. Також необхідно переконатися, що модуль бездротового зв'язку активовано – на останніх моделях Xiaomi для цих цілей на передню кришку виведено спеціальний індикатор.

Для телефонов на Android и iOs

Незалежно від операційної системи телефону, для синхронізації з пилососом знадобиться завантажити мобільний додаток Mi Home: для iOs воно доступне в AppStore, для Android – у Play-market.

Потім послідовно виконати такі дії:

  • Відкрити програму та дозволити доступ до всіх запитуваних опцій.
  • Зареєструватися або увійти до існуючого облікового запису.
  • Залежно від того, для яких країн зроблено пилосос, вибрати регіон підключення. Визначити цільову країну досить просто – достатньо подивитися на написи на коробці: якщо там зображені ієрогліфи – вибрати Китай, якщо написи англійською – вибрати будь-яку європейську країну, якщо українською– Україна. Якщо вибраний регіон не відповідає призначенню даного конкретного пристрою, більшість опцій керування (або все) буде не активна, і програма запропонує змінити параметри.
  • На основній вкладці програми натиснути кнопку зі знаком "+" або напис: "Додати пристрій", після чого знайти робот-пилосос у списку доступних пристроїв (до закінчення синхронізації робот роздає WiFi, як роутер). Якщо модель Xiaomi у списку знайти не вдалося, її назву доведеться вбити в рядок пошуку вручну.
  • Натиснути на значок потрібного пристрою у списку, дочекатися поки відриється нова вкладка, а потім скинути на роботі-пилососі налаштування бездротової мережі. Для цього необхідно затиснути на кілька секунд дві кнопки на лицьовій панелі одночасно: «пуск» та «додому» (залежно від моделі, можливі різні поєднання кнопок).
  • Відкрити наступну вкладку в програмі («Далі») та у списку доступних WiFi-мереж вибрати домашню, ввести пароль.
  • Повернутись у мобільний додаток.

Тепер значок пристрою з'явився на головному екрані і з його допомогою можна починати детальне налаштування робота-пилососа Dreame Bot L10S Ultra: перемикати режими, встановлювати графік збирання, регулювати рясні подачі води при вологому протирі підлоги і працювати з інтерактивною картою приміщення.

Особливості

При підключенні до Айфону може виникнути ситуація, коли телефон буде вперто не бачити роботизований пристрій, незважаючи на багаторазове перезавантаження мережного підключення. У такому разі може знадобитися зміна регіону на Індію або Китай. Змінити настройки можна, перейшовши за адресою: Profile/Settings/Region.

Інша особливість роботи Mi Home полягає в тому, що часто сервери, через які відбувається підключення, бувають недоступні. У такому разі доцільно спробувати підключитися через пару годин або наступного дня.

Помилки під час підключення

Якщо через 12-24 години після першої спроби сервери Xiaomi все ще залишаються недоступними, і програма не дозволяє увійти в зареєстрований обліковий запис, можна спробувати підключитися до сервера через VPN.

Алгоритм підключення наступний:

  • скачати на телефон програму VPN Master, Express VPN або Nord VPN;
  • включити встановлений додаток та вибрати в ньому країну, з якої здійснюватиметься підключення (оптимальний варіант – Німеччина або Сінгапур);
  • відкрити Mi Home і спробувати заново пройти авторизацію або увійти до облікового запису.

Після успішного входу в Mi Home програму VPN можна деактивувати і повернутися до звичного підключення.

Ще одна поширена технічна помилка буває пов'язана з тим, що робот-пилосос не може підключитися до WiFi-мережі. Вирішенням цієї проблеми є зміна налаштувань DNS. Для цього потрібно відкрити «Властивості мережі» і на вкладці, що з'явилася, перейти за адресою: «Змінити мережу/Додатково/Користувацькі». З DNS-поля, що відкрився, переписати цифри в блокнот - стара адреса підключення може стати в нагоді на випадок, якщо роботизований помічник надалі все-таки виявить домашню мережу. Потім стерти всі цифри в полі DNS і замість них прописати нові: 114.114.114.114. Після цього робот-пилосос у переважній більшості випадків легко підключається до WiFi.