Самоклеючий папір – це матеріал, одна сторона якого покрита клейовим шаром. Завдяки цьому вона фіксується на різних поверхнях. Вона підходить для декоративних та інформаційних завдань у різних сферах від торгівлі до дизайну інтер'єру.
Структура самоклеючого паперу
Самоклеючий папір складається з поверхневого матеріалу, клейового шару та підкладки. Більш детально дізнатись про самоклеючий папір та придбати його за вигідною ціною, ви можете на сайті: https://mak.trade/fotopapir-samokle-nnya/.
Підкладка
Це міцний папір з тонким шаром силікону. Останній потрібний для легкого відокремлення підкладки. У системах високошвидкісного етикетування часто використовують самоклеючий папір з підкладкою з силіконізованої плівки. У порівнянні з звичайним папером, ці матеріали більш гладкі, міцні, також вони мають стабільний розмір.
Клей
Клей для самоклеючого паперу містить каучук, силікон або акрил. Виробники використовують постійні та знімні клеї. Перші мають велику силу приклеювання: наклейки з постійним клеєм руйнуються при видаленні. Наклейки з знімним клеєм видаляються без залишкових слідів, тому їх можна використовувати повторно. Це стосується цінників або інструкцій до побутової техніки, наклейок на автомобілі, рекламних стікерів тощо.
Крім постійних та знімних клеїв, є речовини, які дозволяють знімати та переклеювати етикетки навіть через добу після приклеювання. Такі клеї забезпечують незнімне приклеювання на кілька днів.
Поверхневий матеріал
Поверхневий матеріал поділяється на кілька видів:
- Некрейдований папер;
- Крейдовані папери;
- Термопапер;
- Спеціальний папер.
Як вибрати самоклеючий папір?
При виборі паперу, що самоклеїться, звертайте увагу на:
- Рівномірність обрізання країв. У якісного матеріалу ідеально рівні края. Нерівно обрізаний папір зіпсує друкарський пристрій: через заломи матеріал застрягатиме всередині приладу.
- Тип матеріалу. Використовуйте глянцевий та напівглянцевий папір лише для друку на лазерному принтері. Якщо зробите малюнок на струменевому апараті, він буде нечітким і швидко осиплеться.
- Клей. При виробництві самоклейки часто використовують акриловий клей. Він коштує недорого і відрізняється високою якістю. Важливо: клей не повинен різко пахнути.
- Густина. Цей показник у глянцевого або матового паперу, що самоклеїться, повинен становити близько 130 г/м2.