На ряді промислових об'єктів, наприклад на гальванічному виробництві сьогодні активно використовуються методи та обладнання, що сприяють забрудненню води. У подальшому вона не потрапляє в каналізацію, а відтак – у відкритий простір, де може контактувати з водоймищами, ґрунтами, помітно забруднюючи їх. Аби уникнути неприємних наслідків для навколишнього середовища, необхідно здійснювати очищення стоків від хрому.
Для цього сьогодні застосовують ряд методів, спрямованих на повну нейтралізацію шкідливих речовин. Що особливо актуально для якісної і належної роботи промислових об'єктів.
Чому так важливо проводити очищення стоків від хрому
Очищення стічних вод на великих виробництвах дозволяє:
- дотримуватися санітарних норм та технік безпеки, а отже – уникнути суттєвих штрафів за порушення правил виробництва;
- потурбуватись про навколишнє середовище – засмічення вод призводить до забруднення планети.
Як здійснюється очищення стічних вод від хрому
Тепер давайте детальніше роздивимося, як здійснюється поетапне очищення стічної води від залишків хрому, які накопичуються в ній у процесі виробництва? Для початку накопичуються води, які будуть виходити у стоки. Висококонцентровані розчини усереднюються і з них виділяється осад.
Накопичений осад переміщується у фільтр-прес для гальваніки. Там вдається повністю зневодити його, скласти у спеціальний контейнер і спрямувати на подальшу утилізацію.
Наступний етап – електрокоагуляція стічних вод. Вона дозволяє повністю очистити стоки від будь-яких залишків забруднень. Електрокоагуляція води здійснюється за допомогою спеціального обладнання та реагентів.
Сам процес надзвичайно складний і багатоетапний. Особливо, коли мова заходить про дійсно великі виробництва, на яких потрібно забезпечити повноцінне очищення великого об'єму води. У такому разі краще заручитися допомогою професіоналів та замовити консультацію послуги майстрів на https://ete.net.ua/ochyshhennya-stichnyh-vod-galvanichnogo-v/. Своєчасне виведення шкідливих речовин з води дозволить підприємству дотримуватися усіх належних норм та стандартів і зробить виробництво менш шкідливим для навколишнього середовища.