15:58, 22 квітня 2021 р.
ОСР ДТЕК Мережі передали на утилізацію та вторинне використання 78,3 тисячі тонн відходів
Оператори системи розподілу (ОСР) ДТЕК Мережі за період роботи з 2012 по 2020 рік передали на утилізацію та переробку для вторинного використання 78,3 тисячі тонн відходів. Це 70% від загального обсягу відпрацьованих матеріалів. Для цього на виробничих майданчиках було встановлено понад 2 000 контейнерів для сортування відходів. Таким чином оператори системи розподілу дбають про збереження та захист навколишнього середовища.
Як інформує прес-центр ДТЕК, відходи виробництва сортуються на 40 видів: скло, макулатура, полімери, залізобетонні матеріали тощо. Відпрацьовані матеріали передають на утилізацію, а не накопичують на полігонах. 70% зібраних відходів переробляють для вторинного використання і 30% відправляють на полігони. Таке поводження з відходами відповідає європейській моделі економіки замкнутого циклу та допомагає раціонально споживати природні ресурси.
-ДТЕК трансформує бізнес згідно Нової стратегії 2030 заснованої на принципах ESG, цінностях і відповідальності бізнесу за прогрес у досягненні Цілей Сталого розвитку Глобального договору ООН. Оператори системи розподілу ДТЕК Мережі сортують відходи та передають на утилізацію спеціалізованим організаціям, що мають ліцензії на поводження з відходами. За 8 років роботи утворили 111,7 тисяч тонн відходів. З них 78,3 тисячі тонн передали на утилізацію. Основна частина відходів після переробки використовується повторно, – розповіла головний еколог ДТЕК Мережі Олена Потапенко.
Основний вид відходів діяльності операторів системи розподілу – залізобетонні опори – склали 58,2 тисячі тонн. Ці відходи передають на переробку для повторного використання на будівництві – виготовляють щебінь і арматуру. Серед інших відходів: відпрацьовані нафтопродукти, шини, промаслені відходи, акумулятори, макулатура, скло, відпрацьоване електрообладнання, полімери, відпрацьовані ртутні лампи, відходи гумотехнічних виробів.
Також на підприємствах компанії щорічно утворюється 80 тонн бою фарфорових ізоляторів. Це інертний матеріал, який можна використовувати при виробництві вогнетривів, електротехнічної кераміки, а також для облаштування доріжок в ландшафтному дизайні. Наразі оператори системи розподілу ДТЕК Мережі в Київській, Дніпропетровській, Донецькій та Одеській областях шукають можливих споживачів.
Крім того, регулярно реалізуються заходи, які допомагають скорочувати утворення відходів. З 2019 року компанії не закуповують ртутьвмісні лампи. При виході з ладу ламп розжарювання та енергозберігаючих їх замінюють на світлодіодні. За 8 років оператори системи розподілу встановили 35,3 тисяч світлодіодних ламп і планують повністю відмовитися від використання ртутьвмісних приладів освітлення до 2025 року.
Співробітники ДТЕК Мережі радо навчають своїх колег, як відповідально споживати ресурси, сортувати відходи і передавати їх на утилізацію не тільки на роботі, але і вдома. На підприємствах систематично проводять інформаційну кампанію «Нуль відходів».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:10
19 листопада
14:06
19 листопада
11:00
19 листопада
10:00
19 листопада
22:00
18 листопада
18:00
15 листопада
10:50
15 листопада
live comments feed...