В якому вигляді викидати пластикові пляшки
Пляшка повинна бути чистою. Якщо це пляшка з під газованих напоїв - робити це не обов'язково, а якщо з-під молока або йогурту - дуже бажано! Адже брудну вторсировину переробляти менш вигідно, тому що, щоб її відмити, потрібно буде використовувати більше води і миючих засобів, а також витратити час. Якщо підприємець вважатиме майбутні витрати і вони його не влаштують, то заготовщик вторсировини не отримає дохід і більше не буде заготовлювати таку упаковку. Саме щоб не викликати таких безглуздих бар'єрів для галузі переробки, в західних країнах населення миє свою упаковку після використання.
Чому потрібно стискати ПЕТ пляшки
По-перше, щоб заохочувати перевізників впроваджувати роздільний збір на прибудинкових територіях. Так як вага зібраної вторсировини збільшується і це вигідно, а який зиск в тому, щоб возити повітря в сміттєвозах? А ще потрібно враховувати і зменшувати карбоновий слід - краще вивезти більше сміття за один раз, ніж відправляти машину кілька разів.
По-друге, бездомні не зможуть використовувати упаковку знову. Тому що вони іноді здають за гроші порожні пляшки продавцям сирого молока на стихійних ринках. До речі, ніколи не використовуйте ПЕТ пляшку вдруге - в ній накопичуються мікроби! Така властивість ПЕТ - всередині тепло і волого, добре проникає світло - чудовий «інкубатор» для бактерій.
Не ущільнена пляшка ще з кришкою і при попаданні на переробку важко піддається пресуванню. Витрачається більше електроенергії, щоб здавити вторсировину.
В крайньому випадку, якщо Ви не хочете збирати кришки окремо, то стисніть пляшку, а потім вже прикрутіть кришку.
Навіщо сортувати сміття
Деякі скептики дивуються, а чого це я повинен витрачати свій час на підготовку (мити, ущільнювати, сортувати) сміття, якщо хтось (перевізник) на ньому заробить, а я - ні.
Так ось, від ретельної підготовки вторсировини виграють всі:
- перевізник продає його за високою ціною і його бізнес не закривається;
- суспільство отримує сучасні інфраструктурні рішення (дороги, садки, парки, майданчики) за рахунок сплачених від продажу вторсировини податків;
- на звалищі захороняется значно менше сміття, більше землі залишається для природи;
- перероблена всередині країни вторсировина створює додану вартість та зміцнює національну економіку, продукти переробки не ростуть в ціні (папір, картон, пелети і т.д.), тому що їх не потрібно імпортувати з інших країн.
Любіть природу, сортуйте сміття!