Через бойові дії та неможливу логістику АКХЗ змушений перевести третій і четвертий коксові цехи, а також друге хімічне крило - вуглепідготовки та вловлювання - в режим консервації, повідомляє metinvest.media.
Коксовий цех №1 і коксова батарея №6 другого коксового цеху продовжують працювати, щоб забезпечити вироблення коксового газу для обігріву печей усіх цехів. Також коксовий газ спрямовується до теплоелектроцентралі, де виробляється електроенергія для потреб виробництва. Щоправда, через дефіцит газу вироблення скоротилося до 6-6,5 мегават на годину. Крім того, попри всі труднощі, АКХЗ продовжує надавати опалення для міста.
Персонал забезпечує виробництво цехів, що діють, і роботу з консервації цехів, які пішли у вимушений простій. Виконують роботи з підтримання герметичності кладки, поточні ремонти пічного фонду й обладнання. Хоча через труднощі логістики спостерігається дефіцит складників і матеріалів.
Ще одну складність складає проблема з постачанням свіжотехнічної води. Останній тиждень воно майже повністю припинено, і АКХЗ змушений здійснювати підживлення з біоставків, заводських накопичувальних резервуарів і свердловин.
Віталій ЛИТОВКА, генеральний директор АКХЗ:
- Сьогодні наше першочергове завдання - зберегти підприємство. Зберегти пічний фонд і життя наших людей. Для цього ми докладаємо всіх сил. І ми маємо досвід, напрацьований за минулі роки, коли Авдіївка та завод перебували в зоні активних бойових дій. Так, ситуація дещо змінилася. Зокрема, до зброї, яка сьогодні несе небезпеку, додалися авіанальоти й ракети. Але принципи нашого виживання та виживання заводу залишаються такі ж самі: не піддаватися паніці, бути обережними, берегти життя й здоров'я своє та своїх близьких, виявляти взаємодопомогу й пам'ятати, що ми - одна команда. Я вірю у ваші професіоналізм та відданість АКХЗ!
Для забезпечення безпеки персоналу на заводі діють сім сховищ, здатних розмістити 2,5 тисячі людей. А оскільки сьогодні в зміні працюють з урахуванням денного персоналу приблизно 700 заводчан, місць вистачає на всіх. Головне правильно - і своєчасно реагувати на ризики, що виникають, і користуватися укриттями. Їх забезпечено генераторами, аптечками, питною водою та харчовими продуктами в разі тривалого перебування.
Зменшення персоналу змін пов'язане зі зміною графіка роботи, викликаного воєнними діями.
Зараз частина співробітників продовжує працювати за добовим графіком по 22 чи 24 години. Також працюють зміни фахівців, які забезпечують зберігання промислових потужностей. Адмінперсонал частково працює дистанційно.
Група Метінвест робить усе можливе для підтримки колективу підприємства: збережено зарплати, виконуються соціальні гарантії.